Moja Lađa

sajt u test verziji!

Sun03262023

Last update06:30:53 PM

Pronadjeno telo jednog od clanova posade!

Pronadjeno telo jednog od clanova posade!

SMEDEREVO - Identifikovano je telo jedno...

Prevrnuo se teretni brod, za posadom se još traga

Prevrnuo se teretni brod, za posadom se još traga

Lučka kapetanija Smederevo je prvu infor...

Širenje kapaciteta HE Đerdap

Širenje kapaciteta HE Đerdap

U toku je priprema i za izgradnju hidroe...

Masovno kradu šljunak iz reka

Masovno kradu šljunak iz reka

Inspekcija tvrdi da se nanos iz Save i D...

Plovni kanal Morava-Vardar šansa za regiju

Plovni kanal Morava-Vardar šansa za regiju

Kina je spremna naći partnera za izgradn...

Vesti iz Sveta

Vesti iz Zemlje

ZANIMLJIVOSTI

MESTO SPRETNIH I IZDRŽLJIVIH SPLAVARA Lađari na

MESTO SPRETNIH I IZDRŽLJIVIH SPLAVARA Lađari na "zvornikušama" i "burinkama" plovili Drinom

6 YEARS AGO  |  Ivana

Zvorničani su poznati kao spretni i izdržljivi splavari. O njima su i pesme pevane, ali se malo zna o čamdžijama, lađarima na "zvornikušama" i "burinkama", koji su svoja plovila uzvodno vukli kao što su to nekada činili burlaci na Volgi.

Loading...

Nautički Rečnik

SEĆANJA NA HEROJA ALEKSANDRA BERIĆA: Komandant broda Drava oči u oči sa nemačkim štukama

SEĆANJA NA HEROJA ALEKSANDRA BERIĆA: Komandant broda Drava oči u oči sa nemačkim štukama

8 YEARS AGO  |  Ivana

Aprilski rat 1941 ostaće upamćen osim po hrabrim pilotima koji su branili Beograd i herojstvom komandanta rečnog monitora Drava koji se borio protiv nemaćkih štuka. Pre pogibija uspeo je sa posadom da obori pet štuka i veći broj ošteti, a zatim da ode u legendu

Loading...

OVO NIJE BOŽJE ČUDO: Pocrvenela Sobinska reka

Član Gradskog veća Vranja Nemanja Nuhijević kaže da je u toku akcija lociranja neodgovornih građana i ističe da ovo nije prvi slučaj, jer je Sobinska reka na sličan način bila ugrožena i pre par godina

VRANJE - Gornji tok Sobinske reke na području Vranja je tokom vikenda poprimio crvenu boju, a predstavnici Komunalne policije koji su jutros obišli tu reku smatraju da je do zagađenja došlo zbog ispuštanja industrijskog otpada u vodu.

Član Gradskog veća Vranja Nemanja Nuhijević kaže da je u toku akcija lociranja neodgovornih građana i ističe da ovo nije prvi slučaj, jer je Sobinska reka na sličan način bila ugrožena i pre par godina. Nuhijević je apelovao na građane da se odgovornije ponašaju prema životnoj sredini, objavljeno je na sajtu grada Vranja.

Načelnik Komunalne policije Srđan Stošić kaže da je kazna za ovakve ekološke incidente za preduzetnike 20.000 dinara, a za privredne subjekte 40.000 dinara. On je napominje da Sekretarijat Komunalne policije nije evidentirao prijavu u vezi sa ovim incidentom i dodao da će odgovorni za ovakvo stanje svakako biti adekvatno kažnjeni.

Izvor: www.kurir-info.rs

Joomla! Debug Console

Session

Profile Information

Memory Usage

Database Queries