Moja Lađa

sajt u test verziji!

Thu03302023

Last update06:30:53 PM

Pronadjeno telo jednog od clanova posade!

Pronadjeno telo jednog od clanova posade!

SMEDEREVO - Identifikovano je telo jedno...

Prevrnuo se teretni brod, za posadom se još traga

Prevrnuo se teretni brod, za posadom se još traga

Lučka kapetanija Smederevo je prvu infor...

Širenje kapaciteta HE Đerdap

Širenje kapaciteta HE Đerdap

U toku je priprema i za izgradnju hidroe...

Masovno kradu šljunak iz reka

Masovno kradu šljunak iz reka

Inspekcija tvrdi da se nanos iz Save i D...

Plovni kanal Morava-Vardar šansa za regiju

Plovni kanal Morava-Vardar šansa za regiju

Kina je spremna naći partnera za izgradn...

Vesti iz Sveta

Vesti iz Zemlje

ZANIMLJIVOSTI

MESTO SPRETNIH I IZDRŽLJIVIH SPLAVARA Lađari na

MESTO SPRETNIH I IZDRŽLJIVIH SPLAVARA Lađari na "zvornikušama" i "burinkama" plovili Drinom

6 YEARS AGO  |  Ivana

Zvorničani su poznati kao spretni i izdržljivi splavari. O njima su i pesme pevane, ali se malo zna o čamdžijama, lađarima na "zvornikušama" i "burinkama", koji su svoja plovila uzvodno vukli kao što su to nekada činili burlaci na Volgi.

Loading...

Nautički Rečnik

SEĆANJA NA HEROJA ALEKSANDRA BERIĆA: Komandant broda Drava oči u oči sa nemačkim štukama

SEĆANJA NA HEROJA ALEKSANDRA BERIĆA: Komandant broda Drava oči u oči sa nemačkim štukama

8 YEARS AGO  |  Ivana

Aprilski rat 1941 ostaće upamćen osim po hrabrim pilotima koji su branili Beograd i herojstvom komandanta rečnog monitora Drava koji se borio protiv nemaćkih štuka. Pre pogibija uspeo je sa posadom da obori pet štuka i veći broj ošteti, a zatim da ode u legendu

Loading...

PROPAO TENDER Niko neće legendarni Titov brod "Galeb"

Na javni poziv za 30-godišnju koncesiju za korišćenje Galeba, nekadašnjega Titovog broda koji je zaštićen kao kulturno dobro Hrvatske, nije prispela ni jedna službena ponuda, saznali su danas hrvatski mediji iz riječke gradske uprave.

Ipak, kako su naveli, tokom tendera koji je bio otvoren 90 dana, do 24. marta, javilo se nekoliko zainteresovanih ulagača koji bi uložili u taj projekt, ali pod drugačijim uslovima, preneo je regionalni portal Seebiz.

Javni poziv će biti poništen, a stručni zastupnici razmotriće predloge mogućih ulagača, pa će ili predložiti novi model realizacije projekta ili će da ponove poziv sa promenjenim uslovima.

Procenjena vrednost predviđene koncesije za 30 godina bila je 10,3 miliona evra, a koncesionar je na Galebu trebalo da osigura muzejski prostor površine 507,10 kvadratnih metara, centar za rekreaciju, hostelski i hotelski smeštaj, restoran, kongresni centar i bar.

Sve radove na uređenju broda za njegovo javno korišćenje trebalo je da obavi koncesionar o svom trošku, a radovi bi morali da budu u skladu s uslovima i uz suglasnost Konzervatorskog odeljenja u Rijeci.

Brod Galeb je kulturno dobro, na osnovu rešenja Ministarstva kulture Republike Hrvatske od 30. oktobra 2006, dok je od 2011. pod trajnom zaštitom u skladu sa Zakonom o zaštiti i očuvanju kulturnih dobara.

Izvor: www.blic.rs

Joomla! Debug Console

Session

Profile Information

Memory Usage

Database Queries