Autor Tema: Слагање конопца  (Pročitano 2178 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Профа

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 2182
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com & www.mojaladja.net
    • http://www.mojaladja.net/
Слагање конопца
« poslato: 18, 08, 2010, 19:14:21 posle podne »
How to tame your ropes

Профа

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16691
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Слагање конопца
« Odgovor #1 poslato: 19, 08, 2010, 13:27:46 posle podne »
sa svim se slazem sem sa ovim cvorovima na kraju ... sto jednootavniji cvor to bolje, kada vam treba konpac obicno vam treba odmah i nemate vremena da razvezujete cvorove .. druga stvar je na moru

Van mreže espresso

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 726
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
Odg: Слагање конопца
« Odgovor #2 poslato: 19, 08, 2010, 15:21:43 posle podne »
cini ti se... cvorovi su sasvim primereni i u upotrebi su dugo vremena. brze se odvezuju nego sto ih ovaj lik na videu vezuje.
provereno!
postoji i izraz "ciscenje konopa". ko je ikada jedrio na regatama, zna koliko je ovo vazno.
inace ja sam za to da se konopi uvek pripreme na vreme.
« Poslednja izmena: 20, 08, 2010, 11:30:19 pre podne espresso »
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16691
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Слагање конопца
« Odgovor #3 poslato: 20, 08, 2010, 01:12:24 pre podne »
ljudi apsolutno se slazem , trenutno nemam naviku da sredjujem konopce ali radim na tome posto znam kakav haos ostavljaju i koliko je bitno imati ga slozenog u pravom momentu ...

samo sam mislio kada se konop slozi (izcisti ) onda obicno napravim par krugova kao ovaj lik na videu i samo kraj provucem kroz onaj manji otvor bez onog cvora na kraju , i on kaze da to mnogi rade ...

btw gde drzite konopce na recnim ladjama ? ja uvek na palubi izlozene vremenu :( ali ako ih drzim u kabini nikad mi nisu pri ruci ... znam da im tako skracujem rok trajanja ali jednostavno nikad ne znam da li cu se vezati uz nekoga ili moram da trcim sam po konopac da bih se vezao uz obalu,  posto jako cesto putujem sam gledam da stvari ostavim tamo gde ce mi uvek biti pri ruci ...