Autor Tema: Otvoren Nautički klub Palilula  (Pročitano 1690 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Moja Lađa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1750
  • www.mojaladja.com
Otvoren Nautički klub Palilula
« poslato: 06, 06, 2011, 08:41:48 pre podne »
BEOGRAD - Predsednik opštine Palilula Danilo Bašić je svečano je otvorio prvi paliluski Nautički klub na Adi Huji. Pored organizovane regate i jedrenja, prikazano je surfovanje i kajtovi na vodi kao nešto do sad neviđeno kod nas.



Posle kraće svečanosti, Danilo Bašić je sa decom jedriličarima podigao na jarbol zastave Nautičkog kluba i opštine Palilula, što je bio znak da je prvi paliluski jedriličarski klub otvoren.
 
Iako je ovo nov klub, njegovi osnivači imaju veliko iskustvo u jedrenju koje će, kako kažu, uložiti da i dalje razvijaju ovaj lepi ekološki sport na Dunavu. U klubu su tri reprezentativca u klasi "laser", i šest mladih jedriličara od 6 do 14 godina, koji jedre u klasi "optimist", i već u drugoj godini jedrenja počinju da osvajaju medalje na domaćim takmičenjima.



Dvadesetak jedriličarskih beogradskih klubova učestvovalo je u regati povodom ove manifestacije, i to su bila prva jedra raširena sa paliluske strane Dunava.
 
Jedna od prvih akcija kluba počinje već sledećeg vikenda - to je besplatna škola jedrenja za decu od sedam do petnaest godina, koja će trajati mesec dana. Sva neophodna oprema za jedrenje, od čamca do pojasa za spasavanje, dobija se u klubu.
 
Ada Huja je prostor isključivo opredeljen za rekreaciju i ekologiju, te se ovaj događaj savršeno uklopio u ostale koji skreću pažnju na važnost zaštite životne sredine. Održana je i Dunavska konferencija, koja okuplja podunavske gradove i vodi ka potpisivanju konvencije o čuvanju Dunava od zagađenja.
 
- Jedrenje je ekološki sport koji koristi čistu energiju vetra, te je i Nautički klub "Palilula" orijentisan u ovom pravcu, izjavila je Ljiljana Maričić - Grujić, PR kluba.


Izvor: www.blic.rs
prvo Dunav a drugo sloboda...sve je moje...i nebo i voda...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16691
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Otvoren Nautički klub Palilula
« Odgovor #1 poslato: 06, 06, 2011, 23:40:47 posle podne »
prebacio sam namerno ovu vest ovde posto zasluzuje !